Milan Stankovic Romania

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next
AuthorMessage
VIOLETANDREI

Data de inscriere : 2010-07-18

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Tue Aug 09, 2011 5:49 am

Back to top Go down
View user profile
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Tue Aug 09, 2011 6:54 pm

Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

Data de inscriere : 2010-06-16
Varsta : 25
Localizare : Romania

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Tue Aug 09, 2011 9:24 pm

Imi place de ei cand scriu vesti bune. Wink

Back to top Go down
View user profile http://milanstankovic.forumer.ro
Admin
Admin

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Tue Aug 09, 2011 10:18 pm

Back to top Go down
Admin
Admin

PostSubject: Milan in revista POPCORN   Wed Aug 10, 2011 1:07 am

I love you
Le-am trimis un mail in care i-am informat despre FAXO si i-am rugat sa mai posteze articole. Sper sa ia in calcul propunerea mea... Very Happy

Back to top Go down
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Sat Aug 13, 2011 10:43 pm

12.08.2011
http://www.kurir-info.rs/stars/kurir.net-112444.php

"WE ARE THE CHAMPIONS, MY FRIEND! GREAT JOB! YOU DID IT! THANK YOU! LOVE YOU! " Very Happy
Back to top Go down
View user profile
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Sat Aug 13, 2011 11:24 pm

14.08.2011

http://www.kurir-info.rs/stars/nekad-su-bili-maco-a-sad...-113106.php

Si acum traducerea primita de la Marioara (si foarte putin ajustata de mine ! )

"Ce ne facem baieti ?

Altadata femeile au visat la pieptul lor paros iar acum ii duc (pe barabati) la saloanele de infrumusetare. Altadata a fost Marinko Rokvic idol, acum e Milan Stankovic !

Pa, baieti ! ( La revedere fraierilor ! - traducerea Marioarei -ahaha !! )

Unde sunt tipii aceia periculosi si macho pentru care mamele si matusile noastre si-au taiat venele ? Barbati !!! Demult dansele au visat sa-si puna capul pe pieptul lor paros, nasul sa li se imbacseasca de transpiratia barbateasca, dar tinerele de acum striga cand vad barbati cu glas care aminteste de corul baietilor din Wiena (?! ).

Exemplarele aspre si animalice de barbati au disparut in secolul 21. Femeile au dus barbati in saloanele de infrumusetare si acum ei merg la "hair stylist " si isi coloreaza parul.
Nu de mult femeile s-au omorit dupa Bata Zivojinovic,Tom Dzons,Marinko Rokvic. Astazi ii avem pe Justin Bieber, Ivana Bosiljcica si pe Milan Stankovic.

Oriunde v-ati intoarce veti vedea piepturi barbatesti netede si sprancene pensate. Femeile isi doresc asta ! Asa sunt cintaretii, actorii si de manechini , sa nu mai vorbim. Pe ei ii doresc femeile, dupa ei se suspina, ei se spala , nu fumeaza, nu beau si nu se mandresc cu povesti din armata si cu batai in circiume.
Oamenii buni , ce se intampla?
......

Marinko Rokvic sau Milan Stankovic

"Privirea aceia care se pierde in departare. Gura aceia perfecta, masculina. Coama de par care cu mandrie este pe fiecare fotografiie de pe discurile lui. Si glasul acela...Marinko Rokvic, cine altul ? Fara concurenta si nici acum nu este de lasat. Dar acum fetele striga dupa blondul, subtirelul, cu bretonul peste ochi, colegul lui Marinko, Milan Stankovic. "
................................
( MILAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAN !!!.... ca sa le facem in ciuda, ahahaha! )
Back to top Go down
View user profile
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Sun Aug 14, 2011 6:17 am

14. 08 .2011

http://imageshack.us/photo/my-images/220/77181374.jpg/

(Thank you for this upload to our Serbijan friend -Mika , krasiwa_m , from Milan 's Serbijan forum and millions thaks to Marioara for Romanian translation ! )

"Si mie mi-e draga Croatia si voi toti care stiti sa iubiti si nu va e rusine sa aratati".

Abia ce a publicat un cantec nou, desi dupa o lunga absenta a primit putin spatiu in Media, Milan Stankovic s-a retras din nou in ilegalitate. Dansul, la profilul de pe Twitter a scris fanilor ca toate sugestile lor sunt binevenite. Pe langa aceasta arata ca urmareste ce se intampla pe piata muzicala, asa ca printre altele a scris: "Si mie mi-e draga Croatia si voi toti care stiti sa iubiti si nu va e rusine sa aratati..."

.............................................................................................................................................................

Acum nu pot sa ma abtin de la comentarii , ce nu stiu cei din ziarul Scandal , unde a fost publicat acest articol, este ca aici , pe Twitter el raspunde fanilor !!! ( e secretul nostru , hihihihiii ! )
-"orice sugestie este binevenita " Milan se referea la sugetia pe care fanii puteau sa i-o dea in vederea alegerii celor carora el sa ii " urmareasca " in Twitter !...Milan in final a ales doi fani carora le-a dat "follow" , MilanMacedonia si Tina !!
-"Si mie mi-e draga Croatia... " aici Milan raspunde Mariei din Croatia !...e usor de verificat asta, Milan in acea seara a raspuns mai multor fani ...a fost o seara minunata si faptul ca vorbeste cu fanii e un pas important , dupa un an de asteptare...
-ma ingrijoreaza faptul ca scriu ca el a primit foarte putin spatiu in Media, asta arata ca Media se fereste sa il invite sa discute cu el, probabil temandu-se si ei de clauzele contractuale!
-Milan s-a retras in ilegalitate ! .... nu s-a retras el in ilegalitate ci acolo este inca tinut de cei de la Grand si asa va fi pana la sfarsitul contractului , ma rog sa aiba puterea sa reziste pana atunci si sa fie sustinut moral si material pana atunci de cei apropiati lui !..

Noi putem doar sa ne ocupam de partea cu moralul si sa il inspiram mai departe in muzica lui !

Last edited by VIOLETANDREI on Sun Aug 14, 2011 8:34 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Sun Aug 14, 2011 7:01 am

14.08.2011

http://www.pulsonline.rs/puls-poznatih/3007/milan-stankovic-posetio-grand-sa-mamom

Acum traducerea, precum stiti , MARIOARA ,mereu aproape de noi :

" Milan Stankovic a vizitat Grad impreuna cu mama

Nu se vede nici o lamurire a relatiei complicate dintre Grand, adica proprietarul acestuia Sasa Popovic, si tinarul si blondul artist, Milan Stankovic!

In ultimele 15 zile Stankovic a vizitat Grand de citeva ori. Ultima data, saptamina trecuta , in vizita oficiala a dus cu el si pe mama lui. Poate a crezut ca mama dansului va putea sa inmoaie inima tare a lui Sasa Popovic.
Dar nici vizita mamei nu a mutat nimic din punctul mort. Sasa Popovic nu a vrut sa lase nimic.
Dupa cum spune sursa noastra, nu stiu a cata oara i-a propus lui Stankovic sa lucreze si sa intoarca tot ce s-a investit in dansul. Abia dupa ce intoarce datoria pot sa vorbeasca despre intreruperea contractului. Stankovic si-a sustinut ideia lui ca vrea sa intrerupa contractul si dupa aceia sa inceapa sa munceasca.
Probabil ca negocierile ar fi continuat saptamina aceasta daca Popovic cu familia nu ar fi plecat in concediu la Linjano in Italia.Spre deosebire de el, Stankovic poate doar sa viseze la concediu.
Si sa vrea sa scape de el , Sasa nu poate. Ar fi rezolvat el de mult cu Stankovic cum a facut cu Renata Henc. Ar fi cel mai bucuros sa nu-l mai vada niciodata si sa scoata aceasta tema de pe ordinea de zi, chiar daca ar fi in defavoarea lui. Dar atunci , fiecare dintre acesti copii ar gandi ca pot sa faca ce vor , si asa abia iese la liman cu ei toti, spune sursa noastra, care roaga sa fie anonima.
Back to top Go down
View user profile
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Sun Aug 14, 2011 6:12 pm

Back to top Go down
View user profile
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Sun Aug 14, 2011 6:21 pm

And now , for our friends, Krasivas from all over the world , the translation in English, at the article from PULSONLINE about MILAN 14.08. 2011 !!!
( http://www.pulsonline.rs/puls-poznatih/3007/milan-stankovic-posetio-grand-sa-mamom )

NOTHING CAN SOFTEN SASHA: Milan Stankovic VISITED GRAND WITH HIS MOTHER

"Finale solution in complicated relationship between Grand/Sasha and Milan is still not on horizon. Last 15 days Milan visited Grand few times, last time on Sunday and in this official visit he even invited his mother., with a hope that she may melt stone heart of Sasha. But even she could not move negotiations from the dead point. Sasha did not move at all from his initial position. Per our sources, Milan offered again to work, so he can pay all what he owns to Grand. When he pays off his debt, then they can talk about breaking their contract. BUT, Milan stays at his position: He wants to break their contract first, then he will pay of his debt.
Maybe negotiations will continue, but Sasha needed to go to his vocation to famous Italian tourist center Linjano. On the other side, Milan can only dream about vocation.
Even if Sasha wanted to give up-he can't. Long time ago he wanted to tear apart his contract with Milan, like he did with Renata Hencon. He wishes he never see Milan again and would love to get over with this meter, even if he looses a lot. But, he can't make this as a president and an example, because then any other of his future "kids" in ZG would believe they can do anything they want. He is already having a big trouble to handle them all. "'

Special thanks to our friend, Mina, from Serbia for translation ! flower
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Sun Aug 14, 2011 7:37 pm

Multumim!!!
Thank you for the translations, Mina, Marioara!!!
cheers

Back to top Go down
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Tue Aug 16, 2011 6:37 am

Thank you, Mika from Milan's Serbian Forum for post and ,OFC,Marioara for translate !

...............................................................

"Este criza dar din fericire nu ma afecteaza pe mine. La prezentari pun suflet 300 % si publicul recunoaste si pretuieste aceasta. Daca esti devotat si sincer intotdeauna vei avea sprijinul publicului si aceasta esta unicul lucru care este important. Banii nu sunt cei mai importanti in viata mea, important este sa ma ocup cu cea ce iubesc si mai important este ca lumea sa ma iubeasca.
-Sunteti considerata ca una dintre cele mai atractive cantareate,admiratorii va fac curte la aparitii ?
-Admiratorii care vin sunt exceptional de bine educati, foarte des primesc de la ei trandafiri, se fotografiaza cu mine si imi adreseaza complimente.
-Va pare rau de cantecul "Brad Pitt" care a trebuit sa se gaseasca pe albumul d-voastra dar l-a inregistrat Severina ?
-Aceasta nu a depins de mine ci este o intrebare pentru productorul mea si pentru autorul cantecului. M-am straduit in tot felul, am mers de la autor la autor, am ascultat si inregistrat cantece. Cine stie daca aceasta este bine. Stiti cum se zice nu-i pentru cine se pregateste ci pentru cine se nimereste. Dupa ce trece vara ma asteapta inregistrarea noului album care o sa apara la toamna in octombrie sau noiembrie.
-Este Brad Pitt tipul dumneavoastra de barbat ?
-Cred ca raspunsul meu este deja cunoscut. Pentru mine barbatul ideal este Milan Stankovic. Sufletul lui curat si bun ma cucereste mereu , sa nu mai amintesc sinceritatea, blandetea,nobletea,spiritualitatea,inteligenta,caracterul,
atitudinea...
-De ce d-voastra si Milan nu va faceti aparitia impreuna ?
-Se stie ca suntem impreuna si ca ne este bine si aceasta este deajuns. Viata particulara trebuie sa fie particulara departe de ochii publici. In ultimul timp multe persoane cunoscute impart multe lucruri intime cu publicul in dorinta nestapanita sa fie atractiv ziarelor . Cred ca este catasrofal daca nu apar in ziar in fiecare saptamana asa ca se trudesc ca in orice mod sa fie prezentati. Acesta nu este drumul meu. Cred ca publicului meu este mai important cum sunt pe scena si ce pot sa le ofer prin muzica. Depinde ce alegi, eu si Milan am ales sa nu vindem intimitatea pentru prima pagina a ziarelor."
Back to top Go down
View user profile
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Tue Aug 16, 2011 7:16 am

....

.......................................................
Thank you ,vaki, from Serbian Forum ,for this upload of Story Magazin!
.......................................................
Back to top Go down
View user profile
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Wed Aug 17, 2011 11:28 pm

Back to top Go down
View user profile
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Wed Aug 17, 2011 11:31 pm

Back to top Go down
View user profile
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Sun Aug 21, 2011 5:02 pm

21.08.2011

http://www.kurir-info.rs/stars/kurir.net-115696.php

.....................................
Back to top Go down
View user profile
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Sun Aug 21, 2011 5:15 pm

21.08.2011

ENJOY! HAHAHAA!

"HAHAHAAH! GENIJALNO! HVALA MILICI NA OVOM SNIMKU! U NASLOVU PISE DA JE PARODIJA, A ZAPRAVO JE NAJVECA ISTINA. POZDRAV SVIMA! MILAN"-

...........................................................................................................

OFFICER: Director, today at 13h you will have a meeting with your the most popular ZG star Rada Manojlovic. Meeting we'll be held in coffee place "KOD ZIKE"...located between the house of "Baba Vanga" and the store where your singers are refreshing and getting ready before filming ZG show;
HITLER: I hope you made a reservations for table of two for us alone....
OFF: Director...she...she...is not coming alone...she is coming with Milan Stankovic...
HITLER: (removing his glasses): I order to all of you who love Milan to leave this room immediately!!!!
How is this possible? How am I going to look that young man in his eyes? I been avoiding him for a months,don't you get it? Besides that..with that song PERJE he took over public attention and I can't do anything about that...
I stopped Rada's album 1X,2X,3X..
OFF: Director, you stopped it 4X..
HITLER: I will stop it 15X if needed, can you hear me!!!!!!
OFF: Director, but public is waiting for a new songs...
HITLER: I will let them wait ..they are only asking for HER...and all she records become a HIT!! Do you know how it feels when I was bringing so many singers, but the public is asking only for Rada!! It's like the whole world is crazy about her!!! ..I could have had made so much money on both of them...I sent singers to FARMA,DVOR...for nothing...!!! That is why I "suck" all from them so much ..later they can go to be a herders..!!!!
HITLER: (sitting down)..And what can I do now!? I was the only one deciding all about their careers..ONLY MY-that is according to our contract..now, my all world is collapsing..and then.... "THE BLOND ONE" started to compose..hrrrhrh..and he is composing so good, I want to explode...even I told so many lies about him all over the newspapers...I do not know what to fabricate any more..and nothing is working!!!!
I am sick and tired of those KRASIVAS..
1ST GIRL:(start crying)
2ND GIRL: Calm down.. he did not mean that....
HITLER: My project is collapsing...but at least I am still on the most watched TV...PINK (actually, ZG show is not on PINK any more, officers are not very uncomfortable here)...we are the strongest there...ZG will be more entertaining to people again and we wan't need to film only the first raw in ARENA to fabricate the picture that ARENA is sold out.
HOPE DYES THE LAST!

.............................

Domnule Director,astazi la ora 13 aveti programata intilnire cu cea mai populara dintre "zvezde granda" ,Rada Manojlovic....Intilnirea va avea loc la restaurantul "LA ZIKA" care se gaseste intre casa babei Vanga ( aceasta a fost una din Bulgaria care a prevazut viitorul) si pravalia unde cantaretele d-voastra cumpara alcool sa se racoreasca inainte de emisiunile voastre.

H: Sper ca ati rezervat masa numai pentru noi doi...

-Domnule Director, dansa nu vine singura, vine cu Milan Stankovic.

H: Cei ce iubesc pe Milan Stankovic imediat sa iasa afara! (acum iese toti inafara de trei)

H:(striga) Cum este posibil aceasta ? Cum sa pot sa privesc in ochi pe baiatul acela? Il evit de mai multe luni! Ce nu va este clar ! Si pe linga toate acestea cu cantecul acela "Perje" a cucerit publicul si eu nu pot sa fac nimic.
Am stopat albumul Radmilei o data, de doua ori , de trei ori.

-D-le director l-ati stopat de 4 ori !

H.: si a 5 oara daca este necesar!

-Domnule Director, dar publicul asteapta cantece noi....

H: Las sa astepte si asa tot ce canta devine hit!!!... Numai pe dansa o doresc....Stiti voi cum e cand in fiecare an aduc pe atatia cantareti noi dar lumea o vrea numai pe dansa??? Parca toata lumea s-a lipit de dansa!!!...
Si atatia bani am putut sa castig de pe urma lor...i-am trimis pe toti la "Farma", "Kastel" si tot nimic.....De aceia ii mulg pe toti cat pot si dupa aceia pot sa se duca sa pazeasca oile....Si ce sa fac acum?
Despre carierile lor am hotarit eu, numai EU....asa cum este scris in contract!...Dar acum lumea mea se prabuseste..Blondul acela a inceput si sa compuna acum si aceasta face asa de bine ca eu o sa plesnesc .....
Si atitea minciuni am spus despre dansul la toate ziarele...Nu stiu ce sa mai inventez....Si totusi nu ajuta....
Si m-am saturat si toate krasivele!

(femeia din coridor spune la aceia care plinge) -Linisteste-te nu s-a gindit asa!

H: Proiectul meu e pe cale de distrugere, dar inca sunt la Televiziunea cu cei mai multi spectatori , la Pink.
Suntem cei mai tari !...Intr-o buna zi o sa vrea lumea din nou "Zvezde Granda" si atunci nu o sa mai fim nevoiti sa filmam doar randurile din fata ca sa arate ca e plina "Arena".
Speranta moare ultima!

..........................................................
I love you Special thanks to @Tina8723 and @Mariab58 for translations ! I love you
Multumim , Marioarei si Minei pentru traduceri !!!!
Back to top Go down
View user profile
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Sun Aug 21, 2011 6:53 pm

..........................................

22.08.2011 Milan's interview for STIL MAGAZIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.slikomat.com/slika/4967905.htm
http://www.slikomat.com/slika/4967920.htm
http://www.slikomat.com/slika/4967921.htm

.............................................

SPECIAL THANKS FOR krasiwa_m ( MICA ) from Srbijan Forum !!!!!!!! I love you , and , OFC, for translation to our MARIOARA ,kisses, millions ! I love you

..................................................................................................................................................................................

PRIN SPINI PANA LA STELE

" Cantaretul Milan Stankovic, dupa o pauza mediatica fortata de un an de zile, se intoarce pe scena cu cantecul "PERJE", dezvaluieste cine i-a fost sprijinul cel mai mare in anul cel mai greu din viata sa, ce a facut in timpul acesta si care sunt sperantele pentru viitor.

Anul trecut ,cand prin vot public, a primit dreptul sa se prezinte la Eurosong cu cantecul lui Goran Bregovic, nimeni nu a putut sa ghiceasca ca va urma un an asa de greu pentru tanarul cantaret caruia toti i-au prezis statul de stea.
Din cauza conflictului cu Grand , Milan a fost nevoit ca un an sa nu participe si sa nu apara in Media. Si intr-adevar nu a aparut in public, a suferit nedreptatea in linistea casei sale cu sustinerea totala a mamei si a surorii sale dar si a prietenei , Rada Manojlovic, care din cauza lui Stankovic a fost singura de multe ori la "stilpul infamiei ".
In timpul acesta Milan s-a dedicat compozitiei muzicale, si toata energia, in loc sa se ciorovaiasca in public, a dirijat-o spre un nou album pe care planifica sa-l lanseze pana la sfarsitul anului.

Stil: Pe scena te-ai intors cu cantecul "Perje", ai sfarsit cu acest cantec si perioada trista din viata ta?

I love you Milan: Cantecul este un produs al emotiilor care le-am trait in timpul acela, si aceasta se poate simti in cantec. Am facut acest cantec si l-am cantat fara calcule, pretentii sa fie hitul verii, concerte sau altceva. Ca si pana acum am lucrat cu inima. Este clar ca momentele grele o sa dureze si ca zicatorea ce in intregime reflecta cariera mea, este "prin spini pina la stele". Acesta este un drum mai greu, dar sunt linistit in fata lui D-zeu, a publicului si a mea.

Stil: Cantecul, in scurta vreme, a devenit foarte ascultat, ai asteptat asa reactii ?

I love you Milan: Prin interventiile ce s-au facut pentru ca eu sa nu apar la nici o TV ,cantecul, chiar daca nu e de crezut, nu a fost prezentat la nici o TV in tara. Aceasta inseamna ca "Perje" este ascultat doar aceia care stau in fata calculatorului si scriu numele meu cand cauta pe internet. Sunt nespus de fericit ca acestia sunt multi, si sunt mandru ca in acest cantec dansii recunosc emotiile si adevarul.

Stil: Pentru prima data te prezinti ca autor de compozitii. Cand ai descoperit ca ai talent de compus ?

I love you Milan: Inainte, cand am participat la crearea cantecelor care m-au format ca si cantaret, am inteles ca lucrul in studio este foarte inspirativ. Aceasta nu este prima mea compozitie dar este prima care s-a publicat. Imi place sa compun si acesta este inca un mod de a ma exprima prin muzica.

Stil: Ai anuntat un album pana la sfirsitul anului, vei compune tu cateva cantece sau ai ales cu cine o sa colaborezi?

I love you Milan: Am multe idei in cea ce priveste conceptia creativa, dar caut si oameni cu talent inovativ care pot sa ma ajute ca toata energia aceia pozitiva si creatiava sa o aduc pe album si sa "impachetez" cele mai frumoase melodii. Sunt foarte atent la detalii pentru ca publicul meu minunat, dupa atata sustinere si asteptare, nu merita neglijenta si superficialitate.

Stil: S-a povestit mult despre aceia ca nu poti sa apari in public inainte de a rezolva problemele cu Grand si nu le restitui banii, este aceasta adevarat sau cineva incearca sa te infricoseze? Cum este situatia intr-adevar?

I love you Milan: Fiecare lucreaza pentru cinstea sa. Eu trebuie sa ofer, cu inima curata, publicului cea ce am creat. Aceasta am si facut si e prea putin sa spui ca au existat complicatii, si aceasta nu are de-a face cu contractul, ci cu demonstratia de putere. Mie acest mod de lucru imi este foarte strain. Nu sunt criminal sa-mi interzica sa lucrez, eu doar lucrez, lucrul meu este din inima si sincer.

Stil: Cred ca la multi inca nu le este clar cum au inceput neplacerile intre tine si Grand. Ai putea sa ne explici ?

I love you Milan: Dupa un an de urmariri mediatice , pe care nici cei mai mari criminali nu o intampina, ca si dupa mutarile pe care le-au facut oamenii de frunte de la Grand, cred ca nu mai este important din ce cauza neplacerile au inceput ci cea ce s-a facut pentru ca sa ma raneasca cat mai mult, in acest timp ce eu ingrozit am urmarit totul de pe margine.

Stil: Din perspectiva aceasta crezi ca ti-ar fi fost mai usor daca nu ai fi cantat cantecul lui Bregovic "Ovo je Balkan" si dac nu te-ai fi dus la Eurosong? Crezi ca situatia astatazi ar fi fost alta?

I love you Milan: De la inceputul carierei mele a fost clar ca la multi o sa le fiu "spin in ochi" si ca nici un succes nu mi se va ierta si recunoaste.
Simplu, parca asa a fost destinat, asa ca m-am adaptat la confuzii si turbulente. Aceasta perioada a fost doar cea mai drastica.

Stil: Ai incercat in ultimul an sa netezesti situatia cu dinsii, ai avut in general dorinta sa te intorci la casa aceia de productie?

I love you Milan: Situatia a devenit din ce in ce tot mai rea si este clar ca nu poti sa continui cooperarea cu aceia care te interzic si nu recunosc drepturile omenesti elemenatare. Cu aceia care te pagubesc cand ar trebiu sa-ti fie sprijin. Trebuie sa fie bizar sa-ti pui viata si cariera in miinile acestor persoane. Am procedat asa cum, cred, multi ar fi procedat daca ar fi fost in locul meu. Consider ca o rezolvare omeneasca exista ( e aici) doar asteapta confirmare din partea cealata.

Stil: Te-au deranjat nascocirile din Media , despre situatia ta financiala si ca au scris ca Rada te intretine?

I love you Milan: Nu ma deranjeaza... Acestea sunt incercari mici dusmanoase prin care se ma nege. Aceste miscari sunt dese in lumea muzicii . Insa au fost lucruri mult mai rele. Eu am ales sa ma distantez de toate acestea, dar indivizii nefericiti din Media care, din cine stie ce motive, au scris diferite minciuni atroce, care ar trebui sa le apere la tribunal.

Stil: Rada a suferit o presiune enorma din partea publica si a patronilor. Ce ai sfatuit-o in momentele cand si-a pierdut energia din cauza acestei povesti ?

I love you Milan: Este foarte greu, dar dinsa e constienta ca daca sunteti de partea dreptatii, daca va ocupati cu ceea ce iubiti, din inima si fara calcule, publicul va recunoaste aceasta intotdeuana.

Stil: Momentele grele pot ori sa nimiceasca ori sa intareasca o relatie, a voastra e , mi se pare, tot mai tare. Planificati poate o viata in comun?

I love you Milan: Sa planifici emotiile e imposibil. Ceea ce noi avem este foarte sincer si adanc, si cand este asa, nu e important unde locuim . Suntem tineri si acum e timpul sa ne dedicam carierelor.

Stil: Zicatoarea veche spune:" La bine e usor sa fi bun, la greutati se recunosc eroii", ai simtit acest adevar pe pielea ta? Cati colegi au ramas cu tine?

I love you Milan: Fanii, familia si oamenii apropiati sunt cu mine si la bine si la rau. Ei sunt sprijinul meu si imi dau puteri.

Stil. Deobicei in situatiile cele mai grele, cel mai mare sprijin este familia. Cum a afectat situatia din ultimul an pe mama si pe sora ta?

I love you Milan: Din pacate foarte devreme am ramas fara tata asa ca mama mea este fara concurenta pe primul loc in viata mea. Dansa , foarte greu suporta toate minciunile, intrigile si piedicile pe care mi le fac si se ingrijoreaza foarte mult. Natural, dansa imi este cel mai mare sprijin in viata.

Stil: Fetele din clubul de fani , Krasivele, ti-au ramas credincioase in clipele cele mai grele, ai intretinut contactul cu dansele?

I love you Milan: Media nu a scris despre toate succesele si invingerile care fanii mei in fiecare zi le obtin prin activitati extraordinare. Comunic cu dansele la pagina oficilala la FB si la Twitter. Imi pregatesc surprize de neuitat, concureaza si inving, fac video-uri perfecte , imi trimit cadouri din Polonia, iar din Turcia au venit chiar si sa ma vada. Asa doza de dragoste este bogatia mea cea mai mare. Mi se pare, ca niciodata nu o sa pot sa ma revansez, asa ca fiecare pas ce il fac, il fac ca sa le aduca numai bine, pentru ca numai aceasta merita .

Stil: Mi se pare ca Jelena Karleusa si tu aveti cei mai credinciosi fani. In ce mod se realizeaza aceasta ?

I love you Milan: Aceasta este o binecuvintare. Sa fii inconjurat de un numar asa de mare de oamenii care stiu sa iubeasca si care in vremurile acestea de rautati si ura, sunt pregatiti sa si arate aceasta. Fanii Jelenei sunt super dar normal , eu sunt cel mai mindru de krasivele mele. Noi suntem totusi internationali, cu grupuri oficiale in Polonia, Germania, Turcia, Romania, Rusia, Spania si chiar si in Australia si Japonia.

Stil: Planifici sa te duci in concediu si sa te odihnesti sau vei petrece vara lucrand?

I love you Milan: Dupa pauza ce am facut-o ar trebui sa ma duc in concediu. Glumesc! Doar pentru ca am facut pauza un an din Media nu inseamna ca nu am muncit la cantecele mele si cu muzica. La urma urmelor, sper ca aceasta munca se vede in balada mea noua "Perje". Iubesc vara si sper ca voi putea petrece cateva zile la mare. Inca nu stiu unde. Dupa ce trece vara planific sa incep sa lucru serios.

Stil: Care sunt dorintele tale acum? Cum o sa arate viata ta peste cinci ani ?

I love you Milan: Daca se ia in considerare ca ma ocup cu acest lucru numai de citiva ani, credeti-ma ca nu am planificat sa mi se intample lucruri mari intr-un timp asa de scurt, asa ca urmatorii cinci ani, in cazul meu, nimeni nu poate ghici ce o sa se intample , si mai putin planifica. De aceia ma concentrez la scopuri pe termen scurt. Scopurile mele intotdeauna au fost megamari ( foarte mari ) si chiar acestea s-au implinit. In tot cazul, pentru ca sa nu fie gresit, le tin pentru mine."
........................................................................................................................................................................

Pgina 2 ( sus la dreapta): CEEA CE RADA SI EU AVEM ESTE FOARTE SINCER SI ADANC.

Jos la dreapta: De la inceputul carierei mele a fost clar , ca la multi o sa le fiu "spin in ochi" si ca nici un succes nu mi se va ierta si recunoaste.

Pagina3 (sus la stanga): Media nu a scris despre toate succesele si invingerile pe care fanii mei in fiecare zi le obtin prin activitati extraordinare.

La mijloc: Sunt linistit in fata lui D-zeu, a publicului si a mea. "
I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you

.............................................................................................................................................................................

MILANE , THANK YOU FOR ALL YOUR LOVE AND RESPECT FOR US ! WE ARE WAITING YOU !

.........................................................................................................................................................................

Last edited by VIOLETANDREI on Mon Aug 22, 2011 9:54 pm; edited 6 times in total
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Sun Aug 21, 2011 8:59 pm

Este genial video-ul!!! Multumim mult pentru traducere. Very Happy

Back to top Go down
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Mon Aug 22, 2011 9:07 pm

Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Mon Aug 29, 2011 5:14 am

http://www.story.rs/index.php?news=17526

Rada talking so nice about Milan Stankovic :"Milan is a person who has many qualities. First of all, goodness and purity of his soul are something I always won over and over again. Not to mention honesty, kindness, wit, intelligence, character, attitude ... Well, I like everything about him." I love you I love you I love you

Back to top Go down
Admin
Admin

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Mon Aug 29, 2011 7:15 am

IATA SI TRADUCEREA! Very Happy
MULTUMIM DRAGEI NOASTRE PRIETENE, MARIOARA DIN SUEDIA!

RADA MANOJLOVIC: MILAN MA CUCERESTE DIN NOU

Cintareata Radmila-Rada Manojlovic spune ca minciunile din medii despre prietenul ei Milan Stankovic o fac sa amuteasca,spune ca bucuros asculta de sfaturile ce le primeste de la tatal sau si ca nu este pe deplin multumita cu sine.
In timp ce tabloidele, in fata zilei de nastere pe care o va sarbatori in 25 august,incearca sa o certe cu multi dintre colegi,cintareata Rada Manojlovic are grija doar de cariera si de viata sa.
Vara o petrece muncind,in majoritate pe coasta muntenegreana si pina acum fara prietenul si colegul Milan Stankovic. Perechea rezista cu succes tuturor incercarilor iar legatura dintre dinsii,din cauza ca Rada e des absenta din cauza lucrului, s-a transformat in romanta la distanta.
Tinara din Ceterez descopera pentru Story daca ii este frica ca pasiunea o sa slabeasca din cuza departari si comenteaza speculatiile ca l-ar intretine pe Milan.

Story: Considerati ca despartirile dese de prietenul vostru Milan,din cauza obligatiilor de munca reciproce,pot sa influenteze asupra legaturii voastre?

Rada: Intre noi totul functioneaza cum trebuie si nimic nu poate sa distruga legatura noastra.
Story: Multe intrigi urmaresc relatia dintre voi.Este intr-adevar asa de captivanta ori sinteti la fel ca si orice pereche de virsta voastra?
Rada: Ati observat ca nici mie nici lui Milan nu ne place sa vorbim despre relatia noastra,Viata particulara trebuie tinuta particulara departe de ochii publici.In ultimul timp multe persoane publice din dorinta de a fi atractivi mediilor au impartit multe detalii intime cu publicul. Considera ca e catasrofal daca nu apar in medii in fiecare saptamina asa ca se trudesc sa para, dar acesta nu este drumul meu. Consider ca pentru publicul meu e important cum sint pe scena si ce muzica le ofer.

Story: Care trasaturi a lui Milan fac ca si pe mai departe sa il iubiti cu aceiasi intensitate?
Rada: Milan este o persoana cu multe calitati.In primul rind bunatatea si curatenia sufletului dinsului si aceasta este aceia ce ma cucereste mereu din nou.Sa nu mai amintesc sinceritatea,blindetea,spiritualitatea,inteligenta,caracterul,atitudinea...Imi place totul la dinsul.
Story:Inca nu aveti inel pe deget.Aceasta din cauza ca nu v-ati logodit sau din cauza ca nu iubiti bijuterii?
Rada: Cind e vorba de dragoste cel mai important este ca emotiile sa fie sincere,tari si adinci.Nimic nu trebuie planificat si eu cred in zicatoarea aceia care spune ca cele mai frumoase lucruri se intimpla spontan.

Story: Planificati vreun concediu exotic cu prietenul vostru sau o sa petreceti restul verii muncind?
Rada:Nu planific nici un concediu pentru ca nu am timp.Am mult,mult lucru si pe teren dar si in studio unde pregatesc un album nou,asa ca nu poate fi vorba de un concediu mai lung.
Story:Ce faceti pentru a va tineti linia,aveti unele metode de slabire?
Rada:Pot sa multumesc "mamei naturi" ca pina acuma nu a trebuit sa dau atentie la ceea ce am mincat,dar am inceput sa dau atentie in ultimul timp.Poate m-au ajuns anii(Ris). M-a trudesc sa incetez sa maninc cind mi-e mai dulce pentru ca sa nu m-a ingras. Maninc si pe mai departe totul dar in cantitati ami mici.

Story: Bichinii va stau perfect.Considerati si voi ca este asa ori vreti sa schimbati ceva?
Rada. Ca si fiecare femeie nu sint nici eu niciodata multumita cum arat si cosider tot timpul ca imi lipseste ceva,dar in genera sint multumita de aparitia totala,exist doar citeva detalii pe care trbuie sa le repar.

Back to top Go down
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Fri Sep 02, 2011 5:56 pm

27.08.2011

http://www.svet.rs/clanak/fanovi/mogu-i-bez-slavljenika-fanovi-milana-stankovi%C4%87a-prave-onlajn-ro%C4%91endan

Petrecere on line in FB si Twitter pentru MILAN pe 09.09.2011 !!!!!!!! cheers
Back to top Go down
View user profile
VIOLETANDREI

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   Fri Sep 02, 2011 6:08 pm

01.09.2011 !!!

Milan Stankovic !!!!!!!!!!
‎18:05 - PRVA SRPSKA TELEVIZIJA - EMISIJA EXKLUZIV! GLEDAJTE NAS U STUDIJU "ATELJE TRAG"! POZDRAV!

Milan Stankovic !!!!!!!!!!
SO FALSE : http://www.scandal.rs/grandiozne-muke-majka-milana-stankovica-prodaje-stan-da-pomogne-sinu/

Milan Stankovic !!!!!!!!!!!
WATCH IT NOW! http://www.youtube.com/watch?v=995u1CdMCZU&feature=youtu.be
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?   

Back to top Go down

PRESS - Ce se mai stie despre Milan...?
View previous topic View next topic Back to top 
Page 13 of 15Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next
 Similar topics
-
» ce stiti despre casatoria in tunisia